Neutrino-woltaika – najważniejsze odkrycia z  ostatnich dwóch lat

0
418

W ciągu ostatnich dwóch lat technologia neutrinowoltaiczna, stanowiąca innowacyjny sposób wytwarzania energii elektrycznej, była niezmiennie chwalona przez ekspertów i wymieniana wśród najbardziej znaczących odkryć. Powstaje pod wpływem termicznych ruchów Browna, atomów grafenu i cząstek z otaczających je pól promieniowania, w tym neutrin. Została opracowana przez spółkę naukowo-techniczną Neutrino Energy Group. Rozpoczęcie licencjonowanej produkcji Neutrino Power Cubes na skalę przemysłową planowane jest w Szwajcarii na przełomie roku 2023 i 2024.

Niesamowita technologia

W ciągu ostatnich dwóch lat technologia neutrinowoltaiczna, stanowiąca innowacyjny sposób wytwarzania energii elektrycznej, była niezmiennie chwalona przez ekspertów i wymieniana wśród najbardziej znaczących odkryć. Powstaje pod wpływem termicznych ruchów Browna, atomów grafenu i cząstek z otaczających je pól promieniowania, w tym neutrin. Została opracowana przez spółkę naukowo-techniczną Neutrino Energy Group. Rozpoczęcie licencjonowanej produkcji Neutrino Power Cubes na skalę przemysłową planowane jest w Szwajcarii na przełomie roku 2023 i 2024.

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że technologia neutrino-woltaiczna cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. Wynalazek uważany jest za niezwykle perspektywiczny w świetle nieodwracalnego wyczerpywania się paliw kopalnych i konieczności reorganizacji światowej gospodarki za pomocą technologii zeroemisyjnych. Jednym z najbardziej palących problemów naszych czasów jest  potrzeba stworzenia Neutrino Power Cubes dla źródeł zasilania, a następnie, stworzenia prawdziwie rozproszonego systemu wytwarzania energii na jego podstawie. Obecnie świat skupia swoją uwagę głównie na zwiększaniu liczby instalacji solarnych i wiatrowych. Jednakże coraz częściej ten wybór, jako alternatywy dla paliw kopalnych, jest poddawany w wątpliwość ze względu na ogromne uzależnienie od wzorców pogodowych. Przeszkodą są także ciągle nierozwiązane problemy związane z utylizacją zużytych paneli słonecznych i łopat turbin wiatrowych.

Technologiczny przełom

Technologia neutrino-woltaiczna może stanowić prawdziwy przełom w myśleniu o odnawialnych źródłach energii, co pomoże nam żyć w lepszym i bardziej przyjaznym środowisku świecie. Odnawialne źródła energii mogą stać się rzeczywistością, a to wszystko dzięki nieograniczonemu potencjałowi energii neutrinowej. Przykładowo, ogniwa neutrino-woltaiczne nie borykają się z tymi samymi przeszkodami dotyczącymi wydajności i niezawodności, co inne odnawialne źródła energii. Nieprzerwana produkcja energii z neutrin jest możliwa nawet wtedy, gdy nie świeci słońce i nie wieje wiatr. Produkcja prądu w sposób ciągły, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku, stanowi ogromną zaletę tej technologii. Z uwagi na to, że neutrina z niewielkim tylko oporem przechodzą przez prawie wszystkie materiały, zarówno syntetyczne jak i naturalne, urządzenia neutrinowoltaiczne mogą być rozmieszczone zarówno w budynkach, na  zewnątrz, jak i pod wodą. Neutrina nieustannie bombardują Ziemię niezależnie od warunków klimatycznych, co czyni technologię neutrino-woltaiczną pierwszą w pełni zrównoważoną innowacją energetyczną w historii ludzkości.

To źródło energii nie wymaga systemów magazynowania. Technologia neutrino-woltaiczna ma potencjał zmniejszenia uciążliwości związanej z magazynowaniem energii z odnawialnych źródeł nawet, jeśli te ostatnie wykorzystywane są tylko na niewielką skalę. Nawet jeśli energia z neutrin zaspokoi jedynie 10 procent zapotrzebowania na energię w sieci odnawialnej, to i tak eliminuje potrzebę przechowywania tych 10 procent energii w akumulatorach. Technologia neutrino-woltaiczna jest atrakcyjna ze względu na swój zdecentralizowany charakter. Ogniwa te można zintegrować bezpośrednio z telefonami komórkowymi, urządzeniami, samochodami i innymi odbiornikami energii, dzięki czemu nie ma potrzeby magazynowania lub marnowania energii poprzez przesyłanie przez całe miasto. O ile branża energetyczna może zyskać najwięcej na bezgranicznym potencjale neutrin, to branża elektromobilności również będzie czerpać z niego znaczące korzyści. Większość użytkowników pojazdów elektrycznych nadal pobiera energię z gniazdka w ścianie, podczas gdy wszystkie urządzenia zasilane technologią neutrino-woltaiczną będą ją czerpać z otoczenia. Nikt do tej pory nie interesował się tym rodzajem energii, ponieważ nie nadawała się ona do zastosowania w silniku spalinowym. Jednakże dla samochodu elektrycznego energia z otoczenia jest jak stała pompa paliwowa, nieograniczony przypływ promieni kosmicznych ze słońca, światła, neutrin i innych niewidzialnych źródeł promieniowania.

Rozwój technologii neutrinowoltaicznej to nie jedyny projekt, nad którym intensywnie pracuje Neutrino Energy Group. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się projekt Car Pi, a wielu oczekuje, że odniesie on spektakularny sukces. Firma intensywnie pracuje nad opracowaniem, skonstruowaniem i wyprodukowaniem Car Pi, który ma być jedynym w swoim rodzaju samochodem, czerpiącym energię z otoczenia, tym samym stając się całkowicie niezależnym od „brudnej” energii elektrycznej, pochodzącej ze spalania paliw kopalnych. Wynalazek ten jest jednym z najambitniejszych zadań, jakich kiedykolwiek podjęła się ludzkość, a dodatkowo jest coraz bardziej realny. Ten niezwykły pojazd generuje swoją własną energię poprzez wykorzystanie neutrin i innego niewidzialnego promieniowania, co czyni go pierwszym na świecie samochodem niewymagającym ładowania w standardowej stacji ładowania. Zamiast tego pobiera z otoczenia energię potrzebną zarówno do jazdy, jak i do trwania w gotowości. W zależności od sytuacji, samo pozostawienie samochodu na zewnątrz na godzinę może skutkować uzyskaniem zasięgu do 100 kilometrów.

Samochody elektryczne to nie jedyne urządzenia, które skorzystają z neutrin i innych niewidzialnych źródeł promieniowania. Jeśli projekt Car Pi odniesie sukces, grupa pracująca nad energią neutrinową przejdzie w następnym kroku do projektu Nautic Pi. W celu dostosowania tej technologii do elektrycznych jachtów i łodzi, zatrudnionych zostanie ponad tysiąc inżynierów. Rozpoczną się także inwestycje warte ponad miliard dolarów. Dzięki temu statki te będą mogły pływać po oceanach nie tylko nie zużywając ani jednej kropli paliwa kopalnego, lecz także nie magazynując energii w akumulatorach. W połączeniu ze sztuczną inteligencją, energia neutrinowa stanie się prawdziwą energią przyszłości, a to wszystko dzięki wysiłkom Neutrino Energy Group i jej imponującej technologii neutrinowoltaicznej. To wynik najnowocześniejszych badań naukowych i inżynierii w synergii z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie sztucznej inteligencji. Ludzkość w końcu otrzyma długo oczekiwane i godne zaufania rozwiązanie obecnego kryzysu energetycznego. Wytężona praca zespołu zaowocuje bardziej znaczącymi zmianami. Miejmy też nadzieję, że inni pójdą w ich ślady, a my w nadchodzących latach będziemy żyć w lepszym i bardziej przyjaznym środowisku świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here